Podsumowanie projektu

W czwartek 21 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie realizowanego przez Zespół Ekonomicznych w Radomsku projektu „Mobilność kluczem do sukcesu”. Był to projekt unijny w ramach którego 80 uczniów wszystkich zawodów (technik ekonomista, handlowiec, hotelarstwa, fototechnik i technik cyfrowych procesów graficznych) wzięło udział w praktykach zagranicznych.

Odbyły się trzy do włoskiej, nadmorskiej miejscowości Rimini i jeden staż w departamencie Gers w południowej Francji, w górskim regionie Midi Pireneje. Na realizację przedsięwzięcia „Ekonomik” otrzymał 197772 EURO – największe dofinansowanie w województwie łódzkim w latach 2017-2018. Autorem i koordynatorem projektu była Magdalena Geniusz-Starostka.

Podczas spotkania był czas na wspomnienia z pobytu we Włoszech i . Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne, podsumowano konkursy związane z projektem, a na koniec odbyło się uroczyste wręczenie „Europass”. Są to certyfikaty wydane w 2 językach (polskim i angielskim) potwierdzające odbycie stażu zawodowego, które mamy nadzieję będą dla młodzieży przepustką do znalezienia pracy nie tylko na polskim ale i na europejskim rynku pracy.

Uczniowie podczas uroczystości zgodnie stwierdzili, że była to dla nich niesamowita przygoda. Udział w projekcie uświadomił , że kraje Unii Europejskiej stoją przed nimi otworem, a u podstaw sukcesu leży znajomość języków obcych, które ułatwiają mobilność.

KALENDARIUM PROJEKTU


ERASMUS +

EU_flag-Erasmus.jpg

 

NASI PATRNERZY

LOGO-WEB 

logo-training.jpg

nasi_partnerzy_www.etnmanagement.eusistematurismolangen.pnglogo

NASZA SZKOŁA


ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK

Logowanie