Relacja ze stażu w Hiszpanii

13 października 16 osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku z klas trzecich w zawodach: technik cyfrowych procesów graficznych, fototechnik i technik handlowiec rozpoczęła swoją hiszpańską przygodę. Młodzież odbywa staż zawodowy w Grenadzie uroczym mieście na południu Hiszpanii. Praktyka odbywa się w ramach projektu „Mobilność poszerza horyzonty”, który realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej z programu Erasmus+.

Uczniowie przybyli do Malagi samolotem, zostali przywitani przez przedstawicielkę firmy partnerskiej Celei. Grupa udała się na obiad i spotkanie organizacyjne na plaży a następnie do Grenady. W niedzielę odbyła się wycieczka do przepięknej Kordoby a od poniedziałku młodzież rozpoczęła staż w hiszpańskich firmach. Uczniowie zdobywają doświadczenie pracując w firmach graficznych, zakładach fotograficznych i sklepach.

Popołudniami praktykanci mają okazję poznawać najciekawsze zakątki Grenady w towarzystwie przewodnika Arturo, który poza opowiadaniem o zabytkach i historii proponuje stażystom wiele ciekawych aktywności. Młodzież uczestniczy w bogatym programie kulturowym: wizyta w parku nauk i oceanarium, warsztaty z kolażu czy rywalizacja w ogrodach romantycznych gdzie praktykanci podzieleni na grupy mieli przydzielone zadania do wykonania.

W weekend uczniowie zwiedzili najciekawszy zabytek w Hiszpanii czyli Alhambrę- warowny zespół pałacowy wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Młodzieży podczas wyjazdu towarzyszą wicedyrektor szkoły Marzena Sommerfeld i koordynator projektu Magdalena Geniusz-Starostka.

KALENDARIUM PROJEKTU


ERASMUS +

EU_flag-Erasmus.jpg

 

NASI PATRNERZY

LOGO-WEB 

logo-training.jpg

nasi_partnerzy_www.etnmanagement.eusistematurismolangen.pnglogo

NASZA SZKOŁA


ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK

Logowanie